زور آموزش و پرورش به مافیای کنکور نمی رسد.
صفحه اصلی اخبار زور آموزش و پرورش به مافیای کنکور نمی رسد.

زور آموزش و پرورش به مافیای کنکور نمی رسد.

سخنان وزیر آموزش و پرورش در مراسم رونمایی از کتب جدید التالیف

باتوجه به حضور گسترده رسانه ها و خبرنگاران در این مراسم، سخنان وزیر آموزش و پرورش می تواند. انعکاس زیادی داشته و حاشیه های زیادی را به دنبال داشته باشد. با پرتال خبری سامانه های دانش آموزی همراه باشید.

وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: امسال پایه دوازدهم در نظام آموزشی مستقر شد و قرار است تا ۴ سال آینده کتاب جدیدی نداشته باشیم البته موارد تکمیلی و اصلاحی را اعمال خواهیم کرد.

سید محمد بطحایی افزود: رئیس‌جمهور هم امسال در آغاز سال تحصیلی خطاب به دانش‌آموزان گفتند که از نگاه خود کتاب‌های درسی را مورد نقد قرار دهند و از سازمان پژوهش می‌خواهم مسابقه‌ای را برگزار کند تا گروهی از دانش‌آموزان به عنوان مخاطبان اصلی کتاب‌های درسی آن‌ها را نقد کنند.

وی تأکید کرد: امروز برنامه رسمی درسی مدارس به شدت در معرض تهدید از سوی دایه‌های مهربان‌تر از مادر قرار گرفته است و حجم فراوان کتاب‌های کمک آموزشی و جزوات آمادگی آزمون به شدت برنامه درسی و کتاب‌ها را تهدید می‌کند.

بطحایی گفت: این روند باعث شده است بچه‌ها احساس کنند دیگری نیازی به ۹ ماه حضور در مدرسه نیست و کتاب‌های کمک آموزشی را می‌خوانم و می‌روم امتحان می‌دهم و به جای ۹ ماه تحصیل و حضور در مدرسه ظرف مدت یک ماه به صورت فشرده دروس را می‌خواند و برای شرکت در امتحانات نهایی آماده می‌شود.

وی افزود: تبلیغات مؤسسات خصوصی درباره کتاب‌های کمک درسی بسیار حجیم است و اعتراف می‌کنم هنوز زورمان به مؤسسات کنکور نرسیده است و هنوز درآمد‌های میلیاردی آن‌ها پا برجاست.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: باید با فساد موجود که در مدارس حاکم شده است مبارزه کنیم و در گام نخست ورود مؤسسات خصوصی و کتاب‌های کمک آموزشی را با دوره ابتدایی ممنوع کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

بالا بردن مسئولیت پذیری دانش آموزان

مسئولیت پذیری دانش‌ آموزان یکی از عوامل مهم در تعیین موفقیت‌شان در آینده اس...